вівторок, 28 грудня 2021 р.

Арестован Юлдашев Сарвар

Вчера 27-го декабря 2021 в столице Республики Каракалпакстан городе Нукусе задержали активиста Юлдашев Сарвар Базарбаевича(1992года рождения) сотрудники МВД Узбекистана. Его место нахождения не известно. Мама Гулбахар обратилось в РОВД Ходжели и там майор Саламат ответил что "Сардар Юлдашева нет в здании РОВД Ходжели". Прошли два дня и нет ни какой информация. Сотрудники МВД Узбекистана на территории Республики Каракалпакстан занимается арестом активистов и пытками. Это результат оккупации Узбекистаном суверенную Республику Каракалпакстан. Граждане Республики Каракалпакстан вынуждено терпеть ПЫТКИ и АРЕСТЫ. 

середа, 1 грудня 2021 р.

Що робити українцям щоб не втратити державу на черговому повороті історії?

Після останніх подій з цінами на газовому ринку Захід зрозумів, що помилився, дозволивши добудувати північний потік 2. Путін швидко скористався темою газу як зброєю, про що Україна попереджала, але її не слухали. Західні політики сподівались зняти напругу в стосунках США та Німеччини, розраховували, що поступки допоможуть задобрити агресора. Але вийшло навпаки, РФ одразу перейшла до гібридних операцій з мігрантами на кордоні Польщі та Литви, використовуючи Білорусь як плацдарм для своєї операції.

Грудневий переворот і січневий саміт. Як великі гравці спробують ділити Україну.

Озвучена Президентом Зеленським інформація про підготовку невідомими організаторами з Росії державного перевороту зі спробою захоплення влади викликала резонанс в медійному середовищі, але не особливо здивувала політично активну частину суспільства.

Дехто сприйняв це за спробу виправдати власну політику та окремі масові протести вже відомим прийомом – перекладанням вини на Кремль, який «розгойдує човна». І можна було б повірити таким «експертам», якби не один нюанс. Цього разу про наміри Кремля дестабілізувати Україну одноголосно заявили США, Британія та НАТО.

неділя, 28 листопада 2021 р.

"Шахтар" Солігорськ - чемпіон Білорусі

28 лістапада завяршылася чарговае першынства краіны па футболе. Апошні тут вырашаў некалькі ключавых пытанняў. Чэмпёнам Беларусі задоўга да канца стаў салігорскі „Шахцёр”. На серабро і бронзу да апошняга прэтэндавалі барысаўскі БАТЭ і менскае „Дынама”. У выніку другім фінішаваў БАТЭ, які на сваім полі адолеў ФК „Віцебск” – 4:0. Менскія дынамаўцы не здолелі выйграць у Мазыры – 0:0 з мясцовай „Славіяй”.

четвер, 11 листопада 2021 р.

Гібридна війна проти Польщі

Сьогодні ви ,форпост ЄС, зазнаєте нападу у гібридній війні з Кремлем. Вірю, що Ви встоїте. Українці з Вами!
Drogie Polacy, z okazji Dnja odzyskania Niepodległości przez Polskę pragnę złożyć wszystkim wam najserdeczniejsze gratulacje. Niech żyje #Polska! Niech żyje Niepodległość!
Jan Pieklo Maja Winiarska-Czajkowska Grzegorz Piechota Monika Andruszewska Agnieszka Romaszewska Piotr Andrusieczko Paweł Bobołowicz Bożena Mikke Marek Sołtysik Grazyna Staniszewska Paweł Zalewski Swietłana Stanisława Fiłonowa
На світлині Андрія Дещиці - українське Посольство у Варшаві 3 роки тому

понеділок, 1 листопада 2021 р.

Відносини між Талібаном та Росією

 У середу було проведено переговори щодо створення інклюзивного уряду в Афганістані за участю високопоставлених представників Талібану та сусідніх країн. Переговори показали, що російські аргументи щодо терористичних атак Талібану на країни Центральної Азії суперечать діям самої Росії.

Росія протягом багатьох років працювала над встановленням контактів з Талібаном, хоча у 2003 році вона назвала це угруповання терористичною організацією.

ФСБ підриває світову безпеку

 Після розпаду СРСР стався і розпад КДБ на окремі підрозділи. Працівники залишилися на своїх робочих місцях, проте система поділилася на безліч різних відділів, що відрізняються один від одного сферою діяльності.

Розвідка також була розділена, в результаті перетворившись на СЗР, а орган внутрішньої безпеки став називатися ФСБ. Однак у ФСБ також ухвалили рішення створити власні відділи розвідки, які працюють не лише в межах країни, а й за її межами. Нові управління дозволили обійти закон, підписаний країнами СНД у 1992 році, – не вести шпигунську діяльність проти один одного. І якщо СЗР підписала документ, то ФСБ, яка на той момент не займалася зовнішньою розвідувальною діяльністю, його не підписувала.

Таким чином, у 1999 році президент Борис Єльцин підписав указ, який дозволяв ФСБ займатися розвідувальною діяльністю за кордоном. Цей указ наказав створити у спецслужбі УКОЗ – Управління координації оперативного зв'язку у Департаменті аналізу прогнозу та стратегічного планування (ДАПСП). Директором управління став генерал-майор В'ячеслав Ушаков.

пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Ноч расстраляных паэтаў


У гэтую суботу, 30 кастрычніка, у мястэчку Збараж (Тэрнопальская вобласць Украіны) з нагоды Ночы расстраляных паэтаў будзе цэлебравацца Святая Імша на беларускай мове. Запрашаем усіх неабыякавых і нагадваем пра санітарныя меры падчас пандэміі каронавіруса!
Касцёл святога Антонія, вул. Незалежності 10, пачатак а 14:00.

вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Росія взяла в заручники місію ОБСЄ на Донбасі

Росія взяла в заручники місію ОБСЄ на Донбасі щоб обміняти їх на взятого в полон російського офіцера Андрія Косяка.
Безпрецедентна провокація російських спецслужб - сьогодні в Донецьку і Горлівці окупанти захопили співробітників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, і заборонили їм вихід за межі місця проживання.

понеділок, 4 жовтня 2021 р.

Білоруський генерал закликав вбивати людей без суду і слідства

Один народ? Білоруський генерал закликав вбивати людей без суду і слідства як це роблять в Росії.

Колишній глава Генштабу Білорусі Олег Бєлоконєв, який нині засідає в Палаті представників республіканського парламенту, заявив, що потрібно без огляду на закон знищити 20 або навіть 100 людей у відповідь за вбивство співробітника КДБ звичайним програмістом під час "спецзаходів з пошуку осіб, причетних до терористичної діяльності".

Як росіяни осоромились з Вернидубом

Один народ? Росіяни осоромились, намагаючись пожартувати над Юрієм Вернидубом за його прізвище

Безумовною сенсацією в футбольному світі стала перемога молдавського Шерифа під керівництвом українського тренера Юрія Вернидуба над іспанським Реалом.

Очікувано, Юрій Миколайович став об’єктом інтересу багатьох спортивних видань, в тому числі російського «Спорт-експресу» (https://www.sport-express.ru/football/champions-league/reviews/intervyu-yuriya-verniduba-ob-ukraine-i-rossii-problemah-rpl-pobede-nad-realom-v-lige-chempionov-1841058/).

пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

Росія не впливає на Україну

Російський вплив на курс України обмежується пропагандою та брязканням зброєю поблизу українських кордонів

Події останніх місяців показують, що жодні дії російської влади вже не можуть змінити настроїв українців щодо підтримки європейської інтеграції.
Не важливо, добудовує Росія Північний потік-2, чи проводить грандіозні військові навчання на самому українському кордоні; публікує Путін статтю про «один народ» чи з новою силою натравлює штатних пропагандистів на Україну – ставлення українців до перспектив дружби з Росією лише погіршується. Те саме робиться з іміджем російського президента.

вівторок, 21 вересня 2021 р.

Кадиров отримав 99,7% за рахунок голосів з ОРДЛО

У тому, що справедливих виборів у Росії немає, ніхто в цивілізованому світі не сумнівається. Окрема тема, чому на це закривають очі... Путінський режим давно зачистив опонентів на російському політичному полі, не допускаючи жодних опозиційних протестів чи зрощення будь-кого з незалежних політиків. Та і роль Державної думи в РФ суто декларативна - затверджувати ті рішення, які приймаються в Кремлі.

Цього разу там вирішили піти ще далі й залучити до голосування українських громадян із окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей, попередньо роздавши їм російські паспорти.

вівторок, 14 вересня 2021 р.

Російсько-білоруські навчання «Захід 2021» завдяки приїзду Путіна можуть стати джерелом спалаху COVID-19

 



Хронологія подій згідно з повідомленнями ЗМІ:

13 вересня Путін і Шойгу проінспектували штаб спільних російсько-білоруських навчань «Захід-2021».

14 вересня –Путін йде на самоізоляцію через часті випадки COVID-19 в близькому оточенні.

14 вересня –влада Білорусі визнала, що в країну прийшла четверта (!) хвиля коронавірусу.

Судячи зі всього, завдяки легковажності російського головнокомандувача «Захід-2021» має всі шанси стати першими військовими навчаннями з серйозними втратами особового складу.

понеділок, 13 вересня 2021 р.

«Полярна республіка» проти «Центральної федерації». Військові навчання як підготовка перед анексією Росією Білорусі


 

10 вересня в Росії та Білорусі стартували спільні стратегічні навчання "Запад-2021" ("Захід-2021").

Умовна "Полярна Республіка" нападатиме на іншу умовну державу "Центральну Федерацію", а та відбиватиметься і контратакуватиме. Міноборони Росії запевняє, що замисел навчань не передбачає конкретизації противника, але у "Полярній Республіці" цілком можна вгадати НАТО, а у "Центральній Федерації" – Росію. Хоча Білорусь і є учасницею навчань, але для неї окремої умовної назви не придумали. Після останніх переговорів Путіна з Лукашенком стало очевидним, що їй вготована роль суб’єкта «Центральної Федерації» і мова зовсім не про військові навчання.

середа, 8 вересня 2021 р.

Hands off Panjshir!

The international community should not be silent about the deteriorating human rights situation in Afghanistan. It must speak up about the crackdown on the rights of women, children, ethnic and religious minorities, and all critical voices.
 My name is Shabnam Khudoydodova and I am an independent human rights activist from Tajikistan. As a woman, a human rights defender, and a Tajik citizen, I cannot help but be moved to tears watching the humanitarian catastrophe unfolding in the Panjshir valley and I call on the international community and governments including Afghanistan’s neighbors to protect the Afghan people and to open up humanitarian corridors for fleeing refugees. 

неділя, 5 вересня 2021 р.

«Вынужденная эмиграция — одна из форм протеста»

«Вынужденная эмиграция — одна из форм протеста». После репрессий гомельский психолог уехала в Киев
Охота на женщину началась еще протестным летом прошлого года, когда она вместе с другими гомельчанками сфотографировалась возле памятника Ирине Паскевич. Женщин в бело-красных одеждах задерживал целый бусик ОМОНа, пишет Флашгток. Тогда уже это всем показалось диким. Знали бы тогда все, что будет дальше...

У Чорногорії спалахнули масові протести

У Чорногорії спалахнули масові акції протесту. Громадяни незадоволені інтронізацією сербського архієпископа, яка відбувається в країні.

Мітингувальники хочуть зірвати інтронізацію. До цього їх закликав президент Міло Джуканович, повідомляє BBC News.

Глава держави перебуває у конфлікті із Сербською православною церквою, адже вона підтримала на виборах опозицію. За його словами, церква намагається підірвати незалежність Чорногорії та повернути її під контроль Сербії.

субота, 4 вересня 2021 р.

Влада Польщі відреагувала на вбивство українця

«Нам залежить на тому, щоби ці справи були з’ясовані», – наголосив віцеміністр Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Мацєй Вонсік в контексті двох ситуацій, коли внаслідок дій поліції померло двоє осіб.

Віцеміністр був гостем порталу «Wirtualna Polska», де його запитали про реакцію відомства на те, що після затримання поліцією та внаслідок дій поліцейських у Вроцлаві помер 25-літній громадянин України, а в Любіні – 34-літній поляк. Про це пише Польське радіо.

вівторок, 31 серпня 2021 р.

Навчання іноді ставали джерелом військової агресії

Польща готується до провокацій на своєму кордоні з Білоруссю через заплановані російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021".

Про це повідомив заступник міністра оборони Польщі Марцін Оцєпа, повідомляє Польське Радіо.

четвер, 26 серпня 2021 р.

В Ташкенте похитили Сагындыка Нуримбетова

26 августа 2021 года в Ташкенте в частной терапевтической клинике «CLORI MEDICAL SERVICE» был похищен активист Каракалпакстана, лидер общественного движения «Правозащитный Альянс Каракалпакстана» Сагындык Нуримбетов, который начал оформляться в данную клинику для лечения сроком в 10 дней.
Когда через 1 час 30 минут после общения с Сагындыком в данной клинике при свидетелях врачах Елена Урлаева приехала , чтобы оплатить лечение назначенное врачом невропатологом, то директор этой клиники Зоир Шерматов его конт телефон +99890 961 2868 сообщил Елене Урлаевой что Сагындык вышел и родственники его забрали.

вівторок, 24 серпня 2021 р.

Умерла Ольга Липовская

Ольга Геннадьевна Липовская — российская журналистка, поэтесса, переводчица, PR-­менеджер. Редактор самиздатского журнала "Женское чтение". Общественный деятель, феминистка, председатель петербургского Центра гендерных проблем. Автор статей, очерков и эссе.Стихи опубликованы в Самиздате. Ольга Липовская участница многих международных конференций и форумов, посвященных гендерным проблемам.

субота, 21 серпня 2021 р.

Близько півсотні країн, підвищення рівня делегації США, істерика Росії та незламна Санду. Кримську платформу вже можна вважати успішною.

 


Після приєднання Ісландії, яку на Кримській платформі представлятиме посол, загальна чисельність країн-учасників сягнула 45.

Дещо раніше Президент США Джо Байден особисто визначив остаточний склад делегації на саміт «Кримської платформи» в Україні 23 серпня і святкування Дня Незалежності України 24 серпня, повідомив Білий дім.

понеділок, 16 серпня 2021 р.

Польща та Канада підтримали Кримську платформу

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив у вівторок, 10 серпня, що участь у саміті "Кримської платформи" вже підтвердили учасники від 37 країн.
Польща позитивно оцінює українську дипломатичну ініціативу "Кримської платформи".

“Ми вважаємо надзвичайно важливим збереження на порядку денному питання про незаконну окупацію Криму Росією як важливого пункту міжнародних дебатів. Ця ініціатива дає можливість Польщі та міжнародній думці висловити підтримку Києву.

четвер, 12 серпня 2021 р.

Врятувати Йілісена Айеркена


Вчора ввечері всесвітньовідома уйгурська правозахисниця Райхан Асат (Rayhan Asat), що є співробітницею Atlantic Council та президенткою Американської тюркської міжнародної асоціації правників, звернулась по допомогу до українських юристів, правозахисників та громадських діячів.
Український центр вільного Гонконгу негайно вийшов на зв’язок.
Річ у тім, що нещодавно українські службовці затримали 24-річного активіста Йілісена Айеркена (Yilisen Aierken), що є казахом за походженням, однак при цьому громадянином КНР родом зі Східного Туркестану (округ Сіньцзян). Хлопець працював з уйгурами, і, наскільки відомо наразі, виступав на їхній захист від комуністичного геноциду.
Коли активіст зрозумів, що вдома на нього чекає смерть, він втік з-під комуністичної окупації через Україну - до Словаччини (8 серпня 2021 року). На жаль, словацькі прикордонники, протримавши Йілісена у ізоляторі протягом трьох днів, відправили його назад до України.
Хлопець написав заяву про отримання політичного притулку в Україні.

понеділок, 12 липня 2021 р.

Хуйло:«Об историческом единстве русских и украинцев»

 

Недавно, отвечая в ходе «Прямой линии» на вопрос о российско-украинских отношениях, сказал, что русские и украинцы – один народ, единое целое. Эти слова – не дань какой-то конъюнктуре, текущим политическим обстоятельствам. Говорил об этом не раз, это моё убеждение. Поэтому считаю необходимым подробно изложить свою позицию, поделиться оценками сегодняшней ситуации.

Подвійні стандарти Москви, або передовий оплот кремлівської пропаганди в рясах

 

Почаївська Успенська лавра – один із найвідоміших українських монастирів, видатний архітектурний ансамбль. Розташований у центрі м. Почаїв на кам'янистому пагорбі – одному з відрогів Кременецьких гір, який панує над долиною р. Іква. За церковними легендами, обитель була заснована ченцями Києво-Печерської лаври – втікачами від монголів. Згідно з документами, монастир заснований 1597 поблизу с. Почаїв місцевою землевласницею княгинею Ганною Гостською (Гойською).

пʼятниця, 9 липня 2021 р.

Юзеф Гапириджанов призЫвает остановить вЫрубку деревьев

Правозащитник Юзеф Гапирджанов наблюдает, что в Чиланзарском районе Ташкента и особенно в парке расположенном у метро Мирзо Улугбек, в котором росли высокие многолетние деревья, происходит незаконная вырубка деревьев под руководством хокимията города и под прикрытием реконструкции парка.

Сообщения экологам и в милицию о вырубке деревьев заканчивается целенаправленными провокациями против правозащитника Юзефа Гапирджанова и фабрикациями административных дел в отношении его со стороны участкового милиционера Узакова. Это короткое сообщение прислал Елене Урлаевой Юзеф Гапирджанов вместе с фото вырубленных деревьев , которое прилагаем -

субота, 26 червня 2021 р.

15 неспокійних сантиметрів

15 сантиметров, не дававших покоя турецкому мужчине.
Необычное решение вынесла сегодня 4-я палата по уголовным делам Верховного Суда Турецкой Республики.
На фотографиях адвокатка Тугдже Четин. Два года назад она выступала в стамбульском суде по трудовым вопросам и была прервана судьей Мехметом Йойлу. Судья обвинил адвокатку в слишком короткой мини-юбке. На глаз определил, что она выше колена более, чем на 15 см, попытался сфотографировать и составить протокол.

вівторок, 1 червня 2021 р.

Відкрито українсько-польський культурно-освітній хаб

На факультеті журналістики і філології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулося урочисте відкриття українсько-польського культурно-освітнього хабу за участі віце-консула Генерального консульства республіки Польща у Луцьку Тереси Хрущ.

пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Руслан Маліновський визнаний найкращим гравцем Серії А в травні

Український півзахисник "Аталанти" Руслан Маліновський визнаний найкращим гравцем чемпіонату Італії в травні.
На рахунку 28-річного українця 2 голи і три результативних передачі в останніх чотирьох іграх проти "Сассуоло", "Беневенто", "Парми" і "Дженоа".
Зазначимо, що недавно Руслан відзначився результативною дією в 11-му матчі за "Аталанту" поспіль, що стало найкращим показником в команді з сезону 2004/05.
Фото: legaseriea.it

середа, 19 травня 2021 р.

Рашатролі поширюють фейки про Україну серед поляків

Західні аналітики виявили російський слід у польськомовному сегменті Інтернету, які поширювали антисемітські дописи та розпалювали ненависть до України.
За даними польського видання «Око», дві розгалуджені мережі у «Twitter» (було виявлено 803 аккаунти) та у «Facebook» (близько 60 публічних сторінок), щоденно публікували більше сотні повідомлень російських новинних агентств «Sputnik» і «Russia Today», а також патріотичні та євроскептичні медіа.

За підрахунком експертів, лише за 2018 рік в «Twitter» боти згадали про Україну або Росію більше 30 тисяч разів. Але найчастіше боти поширюють конспірологічні теорії та антисемітські фейки. Наприклад, статтю про те, що поляків у Катині вбивали не більшовики, а євреї.

неділя, 25 квітня 2021 р.

Освободить Акмаля Шаропова и Мустафу Темирова

16 апреля 2021 года правозащитники Альянса и мать правозащитника Акмаля Шаропова пикетировали представительство ОБСЕ в Ташкенте для привлечения внимания Действующего председателя ОБСЕ , министра иностранных дел Швеции госпожи Анн Кристин Линде, которая прибыла с визитом в Узбекистан для обсуждения актуальных вопросов взаимодействия в рамках ОБСЕ.

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Російських дипломатів вислали всі країни Балтії

Литва визнала двох російських дипломатів персонами нон-грата, Латвія і Естонія визнали персонами нон-грата по одному дипломату з солідарності з Чехією. 
«На знак солідарності з нашими чеськими союзниками і з-за порушення Віденської конвенції Латвія прийняла рішення про висилку російського дипломата, Латвія не потерпить підривної діяльності на своїй території, а також на території своїх партнерів і союзників», - написав глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс в твіттері.
Литва заявила, що виражає підтримку діям Чехії «у відповідь на бомбардування 2014 року і неадекватна відповідь Росії». Про це йдеться на сайті МЗС Литви. 
МЗС Естонії також вишле одного співробітника російського посольства, передає Reuters.

Фігурантам «Прэс-клюбу» працягнулі ўтрыманьне пад вартай

Тэрмін знаходжаньня пад вартай затрыманых у справе «Прэс-клюбу» падоўжаны яшчэ на 2 месяцы. Яны застаюцца ў СІЗА № 1 Менску.
Такім чынам, Юлія Слуцкая, яе сын Пётра, Ала Шарко, Сяргей Альшэўскі і Ксенія Луцкіна прабудуць за кратамі сама меней да 23 чэрвеня, паведамляе Беларуская асацыяцыя журналістаў (БАЖ). Яны ўжо чатыры месяцы ў СІЗА і застануцца там як мінімум да 23 чэрвеня.

неділя, 18 квітня 2021 р.

Папа Римський про напруженість на Донбасі

 

Понтифік з тривогою стежить за подіями, які розгортаються на Сході України.

Папа Римський Франциск висловив свою стурбованість загостренням ситуації на Донбасі. Він закликав запобігти зростанню напруженості на Сході України.

Про це йшла мова на його недільної проповіді, передає Vatican News.

субота, 17 квітня 2021 р.

Чехія висилає 18 російських дипломатів, пов'язаних з розвідкою

Чехія висилає з країни 18 російських дипломатів. Їх підозрюють у шпигунстві на користь російський спецслужб.
Джерело:"Чеське радіо"
Російського посла у Празі вже проінформували про це рішення. Чеський міністр закордонних справ Ян Гамачек також розповів інші подробиці.

Захід повинен бути послідовним у протидії Росії...

Захід повинен бути послідовним у протидії агресивним крокам Росії в Україні і поблизу її кордонів. У випадку погіршення ситуації необхідно прийняти рішення щодо посилення санкцій проти РФ.
Про це заявив в понеділок заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський, передає Укрінформ з посиланням на TV Republika.
За словами польського дипломата, те, що зараз відбувається на сході України, “створює враження підготовки Росією до якихось дій, або перебування в готовності до якихось дій, які можуть мати наступальний характер”.

четвер, 15 квітня 2021 р.

МЗС Польщі висилає трьох російських дипломатів

 Міністерство закордонних справ Польщі визнало трьох співробітників посольства Росії у Варшаві нон-грата. Про це представники МЗС  повідомили російському послу Сергію Андрєєву, повідомили в міністерстві. 

Причиною цього рішення було вчинення цими людьми дій, які не відповідають статусу дипломата та завдають шкоди Польщі. У заяві МЗС Польщі також йдеться, що польська влада підтримує санкції США, введені проти Росії. Міністерство зазначило, що "спільно прийняті та узгоджені рішення союзників" є "адекватною відповіддю на ворожі дії" Росії. 

Смоленська катастрофа: звіт польського Сейму і Росія

У Польщі та в Україні вшановують жертв Смоленської катастрофи 10 квітня 2010 року, що сталася неподалік російського Смоленська, під час посадки на військовому аеродромі «Смоленськ-Північний» літака Ту-154 із польською державною делегацією на борту. Загинули 96 людей, серед них і президент Польщі Лех Качинський та його дружина Марія, а також інші представники польської політичної, військової, релігійної еліти. Вони прямували в Катинь для участі в меморіальних заходах до 70-х роковин розстрілу НКВД СРСР польських військових у 1940 році.

вівторок, 13 квітня 2021 р.

ГУ ООЧСУ розпочала чергову кампанію захисту України

Головна Управа Організації Оборони Чотирьох Свобід України започаткувала чергову кампанію захисту України у відповідь на московську ескаляцію своєї семилітньої війни проти України.

Головна Управа вислала декілька обіжників цього тижня своїм членам, закликавши їх звернутися до своїх сенаторів і конгресменів з проханням підтримати Україну в цьому нелегкому часі відновленої російської агресії.

Катинське вбивство

 

Наказ Радянського Політбюро НКВД про вбивство польських полонених і затриманих.

Рішення вбивати було оформлено як наказ № P13 / 144. По ньому носії радянської символіки почали підготовку до Катинській різанини з наступною доставкою жертв до місць масових вбивств.

Звільнити Тетяну Гацуру-Яворську

Закликаємо звільнити Тетяну Гацуру-Яворську, подругу та соратницю фестивалю, очільницю WATCH DOCS Belarus і директорку громадського об’єднання «Ланка»!
6 квітня Тетяну Гацуру-Яворську та активісток «Ланки» Юлію Семенченко і Наталію Треніну було заарештовано як підозрюваних у кримінальній справі. Усі затримані були організаторками фотовиставки «Машина дихає, а я — ні», присвяченій викликам, з якими за останній рік зіткнулись медики в Білорусі: коронавірус з одного боку, а з іншого — політизація системи охорони здоров’я.

понеділок, 12 квітня 2021 р.

Хто роздмухує в Польщі антиукраїнську істерію

 

Березневі події з приводу присвоєння Тернопільському міському стадіонові імені Романа Шухевича наглядно продемонстрували складність українсько-польських відносин, особливо коли мова заходить про їх історичний дискурс.
5 березня Тернопільська мерія одноголосно ухвалила згадане вище рішення. В Польщі першим відреагував депутат «Конфедерації» Кристіан Камінський –
практично відразу після рішення він надіслав листи до міських ради п’ятипольських міст-побратимів Тернополя: Ґожова, Радома, Ниси, Ельблонґа та Тарнува.

пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

День Конституции Каракалпакстана стал днем преследований

Сегодня 9-го апреля 2021г в Республике Каракалпакстан нациоанльный праздник «День Конституции Республики Каракалпакстан». Но в Республике Каракалпакстан этот день не стало Праздником некоторым правозащитникам и гражданским активистам Каракалпакстана не праздничним. Сегодня подвергался к домашным арестам правозащитник Садатдин Реймов, Бийбихан Бердимуратова, Зульфия Пирмамбетова и другие. Их не пускали из дома сотружники МВД, КГБ и Нац.гвардия Узбекистана. Потому что они получили приказ из Ташкента, чтобы правозащитники и гражданский активисты не праздновали.

неділя, 28 березня 2021 р.

Кров дітей М’янми на руках Кремля

Намагаюся дозувати для себе інформацію із М’янми. Бо новини такі шокуючі, що ставлять перед вибором – або включатися та щось робити, або відчувати безсилля та фрустрацію (а це неконструктивно).
Але ці історії мене просто вибивають.
Під час обшуку семирічна дівчинка побігла до батька, і військові вистрілили в неї. Її 19-річного брата побили та арештували. Перед смертю вона встигла сказати: «Я не можу, тато, це дуже боляче».

четвер, 4 березня 2021 р.

Русские классики о пандемии

Какие стихи писали бы классики во время пандемии

Корней Чуковский
Страшный дедушка Ковид!
Он под деревом сидит.
Так что может заразиться
И мужчина, и девица.
Старичок, и грудничок -
Все, кто встретится.
Всех прохожих заразит
Страшный дедушка Ковид.

неділя, 21 лютого 2021 р.

Заява телеканалу "Белсат"


Білоруський режим вчинив очевидний злочин, засудивши журналістів телеканалу "Белсат" Катерину Андрєєву та Дар'ю Чульцову до двох років в'язниці лише за виконання своїх професійних обов'язків. Це є порушенням не лише міжнародних норм, а й законодавства Білорусі.
Телеканал "Белсат" рішуче засуджує такі ганебні дії білоруської влади та вимагає негайного звільнення Катерини Андрєєвої та Дар'ї Чульцової.
Ми закликаємо наших колег-журналістів з Європейського Союзу, США та всього демократичного світу проявити солідарність з нашими журналістами, написати про їх ув’язнення, вплинути на політиків з ваших країн, заохотити їх вжити заходів для звільнення Катерини та Дар‘ї.

пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Суд над Катериною Борисевич

У Мінську почався закритий суд над журналісткою TUT.by Катериною Борисевич та лікарем швидкої Артемом Сорокіним. Журналістку і лікаря звинувачують у "розкритті лікарської таємниці". Стаття передбачає до трьох років позбавлення волі.
Катерину Борисевич і Артема Сорокіна затримали 19 листопада у зв'язку з кримінальною справою про нібито розкриття лікарської таємниці побитого до смерті Романа Бондаренка.

четвер, 18 лютого 2021 р.

Агнєшка Ромашевська-Гузи про судовий вирок

"Сьогоднішній обвинувальний вирок журналісткам Катерині Андрєєвій і Дарині Чульцовій є красномовним доказом того, що політичний терор в Білорусії загострюється. Це також безпрецедентна подія в історії Белсата. Це чорний день.
Виявляється, це вже не "звичайна Журналістика". Наші працівники повинні діяти, як на війні, і нести певні втрати. Щоб прорватися з вільним словом, вони платять своєю особистою свободою.
Я буду робити все, що в моїх силах, щоб пробудити вільний світ, в тому числі Євросоюз, щоб політики домоглися реальних кроків, а не тільки слів обурення з приводу того, що відбувається в Білорусії.