Росія протягом багатьох років працювала над встановленням контактів з Талібаном, хоча у 2003 році вона назвала це угруповання терористичною організацією.
Будь-які контакти з такими групами караються відповідно до російського законодавства, але Міністерство закордонних справ відповіло на питання про очевидну суперечність, заявивши, що його контакти з талібами мають важливе значення для допомоги у стабілізації Афганістану.Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відкрив переговори і підкреслив, що "формування дійсно інклюзивного уряду, який повністю відображає інтереси не тільки всіх етнічних груп, а й усіх політичних сил країни", необхідне для досягнення стабільного миру в Афганістані.
На відміну від багатьох інших країн Росія не евакуювала своє посольство в Кабулі, а її посол підтримував регулярні контакти з талібами після того, як вони захопили столицю Афганістану в серпні. На зустрічі Лавров похвалив талібів за їхні зусилля щодо стабілізації військово-політичної ситуації в країні та забезпечення роботи державних структур. Він також додав, що Росія незабаром відправить партію гуманітарної допомоги до Афганістану, і закликав міжнародне співтовариство швидко мобілізувати ресурси для запобігання гуманітарній кризі в країні.
В останні роки Москва стала впливовим посередником на міжнародних переговорах щодо Афганістану, приймаючи у себе представників Талібану та членів інших фракцій для двосторонніх та багатосторонніх зустрічей.
Незважаючи на тісний зв'язок з Талібаном, а також активну взаємодію під час вирішення внутрішніх політичних питань в Афганістані, Росія пообіцяла надати військову допомогу своїм колишнім радянським союзникам у Центральній Азії, щоб допомогти протистояти терористичним загрозам з Ісламської республіки. Також РФ провела серію спільних навчань в Узбекистані та Таджикистані, поряд із кордоном Афганістану.
Абсурдна ситуація з нав'язуванням військової допомоги країнам Центральної Азії не дає сумніву у політичному підтексті цих дій. Росія має на меті посилення свого впливу на республіки, щоб у регіоні не з'явилися інші зовнішні гравці, які змогли б зацікавити центральноазіатські країни взаємовигідними економічними пропозиціями, а не залякуванням, як це робить Москва.
Больше информации на портале Матрица Свободы: https://myc.news/ua/specproekty/za_ili_protiv_otnosheniya_mezhdu_talibanom_i_rossiej
Немає коментарів:
Дописати коментар